NAD Electronics

NAD M51

Cena: 1590 € Black, Silver
NAD M51 NAD M51 NAD M51 NAD M51

NAD M51

je High-End externý D/A prevodník (DAC) a digitálny predzosilňovač s reguláciou hlasitosti, postavený na patentovanej digitálnej technológii Direct Digital™ s 35-bitovým interným spracovaním zvuku. Táto technológia je výrazne precíznejšia, ako technológie použité v bežných D/A prevodníkoch.
DSP procesor pracujúci na frekvencii 108MHz prevzorkováva a konvertuje každý vstupný PCM signál na signál PWM s rozlíšením 844kHz. DSP procesor pracuje v diferenciálnom režime s dvojitou presnosťou, čo sa odráža na maximálnom odstupe šumu a minimálnom skreslení signálu. 35-bitová architektúra DSP procesora umožňuje použiť veľmi precízne riadenie hlasitosti bez zníženia rozlíšenia signálu. Reguláciu hlasitosti je možné vypnúť a prevádzkovať D/A prevodník s pevným výstupným napätím.
D/A prevodník

NAD M51

má celkom šesť digitálnych vstupov, pričom špecifikom sú dva HDMI vstupy, ktoré umožňujú jeho začlenenie do dvojkanálového systému domáceho kina, pripojenie Blu-ray prehrávača alebo DVD prehrávača a prehrávanie hudby v HD rozlíšení. Výstupný 3D video HDMI konektor slúži pre pripojenie k TV prijímaču.
Na výstupe prevodníka je zapojený analógový stupeň pracujúci v triede Class A s veľmi nízkou impedanciou, napojený na RCA linkové a XLR symetrické konektory.
D/A prevodník

NAD M51

má na prednom paneli displej, ktorý zobrazuje aktuálny zvolený vstup a súčasne slúži na nastavenie prevádzkových parametrov. Súčasťou dodávky je diaľkový ovládač s možnosťou ovládania kompatibilného CD prehrávača.
Digitálne vstupy:1x koaxiálny, 1x optický, 24-bit/192kHz
1x USB-B pre pripojenie PC alebo Mac, 24-bit/192kHz
1x AES/EBU symetrický
2x HDMI 3D video kompatibilné
Analógové výstupy:1x RCA linkový 47 Ohm, 1x XLR symetrický 110 Ohm
Digitálne výstupy:1x HDMI 3D video kompatibilný
Skreslenie THD:0,0005%
Odstup signál / šum:125 dB
Oddelenie kanálov:115 dB
Výstupné napätie:2V, pri vypnutej regulácii hlasitosti
Spotreba W:< 0,5W Standby / 16W bez signálu
Rozmery (š) x (v) x (h):435 x 78 x 296 mm
Váha:5,8 kg