HiFi a High-End audio Bratislava

Posluchové štúdio

Sortiment posluchového štúdia je prevažne zameraný na prezentáciu reproduktorov anglickej firmy KEF, ktorá patrí v oblasti vývoja a výroby reproduktorov k svetovej špičke.
Rovnako dávam do pozornosti anglickú firmu IsoTek, ktorá stojí za vývojom a výrobou vysoko kvalitných a cenovo dostupných sieťových káblov a sieťových filtrov.
Pre akustické úpravy miestnosti sú úspešne využité akustické panely firmy VICOUSTIC.
KEF R11 EISA Reproduktory KEF R11 zaslúžene získali najvyššie európske ocenenie
EISA Best Product 2019 - 2020.
KEF R11 sú mimoriadne elegantné reproduktory s prémiovou povrchovou úpravou a prémiovým zvukom. Tieto štíhle reproduktory produkujú veľký, bohatý a priestorový zvuk plný detailov, s vynikajúcou muzikálnosťou. Priestorové podanie je miestami až prekvapivé a lokalizácia nástrojov veľmi presná. Prirodzený zvuk reproduduktorov KEF R11 je silno návykový. Stredovýškový KEF Uni-Q koaxiálny menič poslednej generácie je ukážkou dokonalosti a zúžitkovania takmer 60 ročných skúseností firmy KEF. Reproduktory KEF R11 sú skutočnou referenciou vo svojej triede a veľkou konkurenciou aj pre reproduktory vyšších cenových tried.
Reproduktory KEF R7 sú veľmi elegantné a v reále rozhodne upútajú viac, ako by človek očakával z fotografií. Opticky, ale aj rozmermi sú veľmi úzke, čo uľahčuje ich umiestnenie prakticky v hociakej stredne veľkej miestnosti od cca. 20m². Čím dlhšie človek tieto reproduktory počúva, tým viac sa ich zvuk stáva návykový. Po niekoľkodňovom posluchovom porovnávaní s reproduktormi konkurenčných značiek, pričom cenovka niektorých bola výrazne vyššia, bolo pre mňa už ťažké počúvať iné reproduktory. KEF R7 môžu hrať celý deň a ich zvuk nikdy neunaví. A môžu hrať potichu ale aj veľmi hlasito. Ich charakter sa nemení. Reproduktory sa strácajú v miesnosti a poslucháč sa úplne sústredí len na hudbu. Priestorové podanie do šírky a do hĺbky je pri prvom posluchu až prekvapivé a lokalizácia nástrojov je veľmi presná. To nie sú len slová, to treba počuť. Človek dokáže s presnosťou na meter určiť polohu jednotlivých hudobných nástrojov. Reproduktory hrajú v celom pásme vyrovnane a neutrálne. Tam, kde poslucháč očakáva dynamickú špičku, príde presne zahratý a realistický tón. Až sa človeku podvedome stiahne žalúdok. Každý nástroj a vokál hraje len toľko, ako je v skutočnej nahrávke. Reproduktory nič nepridávajú a nič neuberajú. Žiadne zvýraznenie basov, stredov či výšok, celé pásmo hraje veľmi vyrovnane. Treba uznať, že ten KEF Uni-Q koaxiálny menič bol dotiahnutý k dokonalosti. K tomu prepracované basové meniče a dokonale premyslená konštrukcia ozvučnice. Nakoniec váha skoro 32kg hovorí sama za seba.
Reproduktory KEF R5 sú najmenším modelom série KEF R. V provnaní s reproduktormi KEF R7 sú užšie, ale len o niekoľko centimetrov nižšie. Tieto rozmery spolu s dokonalou povrchovou úpravou z nich robia veľmi elegantný kus nábytku, nenáročný na umietnenie v miestnosti. Basový fundament reproduktorov KEF R5 je však mimoriadne veľký. Poslucháč má pocit, že tie reproduktory sú omnoho väčšie. A platí to isté, čo aj pri ostatných modeloch KEF. Môžu hrať celý deň, potichu aj hlasnejšie a ich prirodzený zvuk nikdy neunaví. Reproduktory sa stratia v miesnosti a poslucháč vníma len hudbu. Reproduktory KEF R5 hrajú v celom pásme vyrovnane a neutrálne, s vynikajúcim priestorovým podaním.
Reproduktory KEF R3. Ďalší model, ktorý upúta svojou eleganciou. Tieto plne trojpásmové reproduktory s KEF Uni-Q koaxiálnym meničom ocenia záujemci, ktorí dávajú prednosť regálovým reproduktorom, či už z priestorových alebo iných dôvodov, ale požadujú plný, realistický a presný zvuk, blížiaci sa k zvuku stĺpových reproduktorov. K tomu perfektné priestorové podanie s presnou lokalizáciou nástrojov. Reproduktory KEF R3 spoľahlivo ozvučia stredne veľké a väčšie miestnosti s plochou 20m² až 30m², takže sa netreba báť.
KEF LS50 EISA Reproduktory KEF LS50 získali najvyššie európske ocenenie EISA Best Product.
A zaslúžene. Len ich treba nechať dlhšie rozohrať, pripojiť k nim dostatočne výkonný zosilňovač a potom prekvapia svojim vynikajúcim zvukom. V mnohých prípadoch lepším zvukom aj v porovnaní s omnoho drahšími reproduktormi. Reproduktory KEF LS50 majú excelentnú dynamiku, na svoju veľkosť nadpriemernú basovú dynamiku a vynikajúce podanie priestoru vďaka KEF Uni-Q koaxiálnemu meniču. Ich muzikálnosť naprieč všetkými hudobnými žánrami dopĺňa mimoriadna elegancia a vynikajúca kvalita spracovania. Doplnením niektorého modelu zo subwooferov KEF Kube vytvoria mini monitory KEF LS50 hudobnú scénu, hodnú veľkých stĺpových reproduktorov...
KEF LSX EISA KEF LSX je elegantný All In One HiFi bezdrôtový aktívny hudobný systém v kompaktných rozmeroch. Vďaka aktívnej konštrukcii s integrovanými zosilňovačmi s výkonom 2x 100W a DSP procesoru hrajú mimoriadne dynamicky a živo, vo svojej triede asi najpresvedčivejšie. Vysokú kvalitu systému KEF LSX ocenila európska komisia udelením najvyššieho titulu EISA Best Product 2019 - 2020.
Subwoofery KEF Kube sa vyznačujú kompaktnými rozmermi, vysokou dynamikou a veľmi jednoduchou inštaláciou, vďaka prednastaveným charakteristikám DSP procesora. Subwoofery KEF Kube doporučujem každému, kto hľadá cenovo výhodný a kvalitný subwoofer k domácemu kinu, k TV soundbaru alebo k HiFi stereo zostave. Verím, že zvuk a dynamika týchto subwooferov presvedčí každého poslucháča. A kto váha, ten si ich môže u mňa vypočuť...
KEF Q350 Vysoko oceňované reproduktory KEF Q350. S neutrálne ladeným čistým zvukom zahrajú každý hudobný žáner. Majú nadštandardné podanie priestoru vďaka KEF Uni-Q koaxiálnemu meniču. Ľahko sa rozohrajú a sú nenáročné na výber zosilňovača. KEF Q350 sú univerzálne reproduktory s veľmi dobrou cenovkou, vhodné aj pre zostavy domáceho kina, za čo dostali najvyššie ocenenie EISA Best Product 2018-2019.
KEF Q750 Reproduktory KEF Q750. Kvalitné reproduktory s veľkou dávkou neutrality, transparentnosti a priestorového podania. KEF Q750 hrajú omnoho lepšie, ako naznačuje ich cenovka. Stačí si k nim sadnúť na pol hodinku a popočúvať... Reproduktory KEF Q750 sú veľmi vhodné aj pre zostavy domáceho kina, za čo dostali najvyššie ocenenie EISA Best Product 2018-2019.
Reproduktory KEF Q950 sú najvyšším modelom série reproduktorov KEF Q, s 200mm membránami. Sú to reproduktory s presvedčivým basovým potenciálom a autoritou, vysokou neutralitou, transparentnosťou a priestorovým podaním. KEF Q950 sa môžu smelo postaviť vedľa mnohých reproduktorov vyššej cenovej triedy.
IsoTek EVO3 Sigmas je referenčný sieťový filter a ochrana pre napájanie šiestich High-End audio zariadení. Konštrukčne vychádza z vysoko oceňovaného modelu IsoTek EVO3 Aquarius. Oproti nemu ale poskytuje vyšší výstupný výkon, dokonalejšiu filtráciu a vyššiu prúdovú ochranu. Filter pocitovo neuberá na dynamike reprodukcie a výrazné čistenie pozadia hudby sa prejavuje v celom frekvenčnom pásme. Filter IsoTek EVO3 Sigmas má na prednom paneli vypínateľný LCD displej, ktorý zobrazuje informácie o aktuálnom napätí a skreslení siete. V mojom prípade ukazuje okolo 4%-4,5% a to je celkom slušná dávka smogu, ktorý hraje spolu s hudbou. Aj keď cena tohoto filtra nie je najnižšia, treba si uvedomiť, že filter vylepšuje zvuk celej audio zostavy, teda niekoľkých komponentov. Tým sa stáva jeho cena relatívna pri porovnaní s nákupom lepšieho zosilňovača alebo prehrávača, kedy síce získame lepší zvuk (ak máme šťastie), ale je to stále len jeden komponent.
Samozrejme, netreba hneď kupovať tento finančne náročný filter. Závisí to od kvality, výkonu a cenovej úrovne pripojenej audio zostavy. Na výber s nižšími cenovkami sú zaujímavé kvalitné filtre IsoTek EVO3 Aquarius alebo IsoTek EVO3 Sirius.
Sieťový filter IsoTek EVO3 Aquarius je cenovo výhodnejšia verzia sieťového filtra IsoTek EVO3 Sigmas, ktorý splní väčšinu požiadaviek pre vyčistené a odrušené napájanie a tým aj kvalitnejší zvuk HiFi audio/video zostáv.
Sieťový filter IsoTek EVO3 Sirius by mal byť súčasťou každej HiFi audio a video zostavy. Na jednej strane dokáže vyčistiť pozadie zvuku každej audio zostavy, na druhej strane chráni audio a video zariadenia pred napäťovými špičkami, čím v konečnom dôsledku predlžuje ich životnosť.
Ku kvalitnému zvuku HiFi audio zostavy patria kvalitné sieťové káble, ako sú IsoTek EVO3 Initium, IsoTek EVO3 Premier a IsoTek EVO3 Sequel.
Alebo High-End sieťové káble, ako sú IsoTek EVO3 Elite, IsoTek EVO3 Optimum a IsoTek EVO3 Ascension.